Informacje - Pasja - Studio nagrań

Tworzenie demo:

Demo to kilka utworów, które chcemy zaprezentować. Na demo powinno się składać od 2 do max 5 kawałków. Chodzi o to, aby zaprezentować swój materiał muzyczny. Materiał na płycie demo powinien być spójny pod względem stylistyki i wykonania.

Demo nie musi brzmieć jak płyta, jednak powinno brzmieć poprawnie i z elementami realizatorskimi, które wpływają na styl muzyki.

Wstęp - Tworzenie płyty

Większość ludzi niestety nie wie jak się robi płytę. Jest to normalne. Nasze studio dźwiękowe opisuje etapy tworzenia kompozycji, abyś mógł zrozumieć ilość pracy nad jednym utworem i odpowiednio się do niej przygotować.

01 - Komponowanie

Aby stworzyć utwór, należy wymyślić melodię, dopasować odpowiednie akordy, a następnie dopisać tekst. Oczywiście, można zrobić na odwrót – studio muzyczne Pasja wspiera również na tym etapie.

02 - Aranżacja

Utwór powinien mieć „ubranie”, tzn. dobór odpowiednich instrumentów do danego stylu muzycznego i to co mają grać w piosence.

03 - Nagranie

Aby utwór brzmiał dobrze potrzebne jest naprawdę dobre nagranie każdego instrumentu przez dobre studio nagrań. Nie osiągniemy brzmienia Topowego kiedy ślady są źle nagrane.

04 - Edycja

Studio nagraniowe podczas edycji oczyszcza pewne instrumenty poprzez np.: wyrównanie tempa gitary, werbla, odszumienie śladu, wyczyszczenie sfałszowanego dźwięku itp.

05 - Mixowanie

Mix - to najtrudniejszy proces tworzenia profesjonalnego, najwyższej jakości brzmienia w studiu muzycznym. Polega na dopasowaniu pasma wszystkich instrumentów przy użyciu Equalizerów, Compresorów itp. tak aby żaden instrument nie był za głośny, cichy, zamulony, „nienaturalny”, cienki lub też za gruby. Tzn. mówiąc prosto, jeśli np.: kilka instrumentów brzmi tak samo głośno lub nisko to na pewno żadnego z nich nie będzie słychać selektywnie. Mix w studiu dźwiękowym to też wstawianie efektów np. Chorus, Delay, Flanger, Pogłos, zrobienie przestrzeni, rozmieszczenie w panoramie tzn. lewy, prawy głośnik itp. Ogólnie utwór powinien tworzyć jedną całość i brzmieć naturalnie w swoim gatunku.

06 - Mastering

To ostatni proces. Mówiąc prosto – to ostateczne polerowanie scalenie i udoskonalenie mixu przy użyciu Equalizacji. Compresji, Lomiterów poszerzaniu stereofonii. Mastering w studiu nagrań to też odpowiednie zgłośnienie utworu w zależności od tego, gdzie nasz utwór ma być emitowany

07 - Tłocznia

Po tych wszystkich etapach gotowy już produkt zanosimy na płycie „MATKA” do tłoczni.

Zapraszamy do wybrania właśnie nas! Pasja, studio nagraniowe, Warszawa.

Opinie o Pasja - Studio nagrań:

Pasja - Studio nagrań © 2013- Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie strony: Kalais Studios.